Lašinukų užkandėlė

Kuo naudingi 

Kiaulienos lašiniai turi ne tik A, D, F, E vitaminų bei mikroelementų kompleksą. Svarbiausia – juose yra net apie 60 proc. gyvybiškai svarbių nesočiųjų riebalų rūgščių. Jos būtinai reikalingos endokrininei sistemai, stiprina imunitetą, padeda įveikti streso pasekmes, gelbėja nuo depresijos ir kt.

Viena vertingiausių lašininiuose esančių rūgščių – arachidono rūgštis. Ji užtikrina normalų širdies raumens darbą, padeda stiprinti kraujagyslių sieneles, stimuliuoja inkstų darbą, gerina smegenų veiklą. Arachidono rūgštis vaidina svarbų vaidmenį cholesterolio apykaitos procese. Kaip žinome, cholesterolis yra būtinas ląstelių statybai. Jis dalyvauja daugelio hormonų, vitamino D, kitų svarbių medžiagų gamyboje. Cholesterolio randama visame organizme.

 Žmogui per dieną tinka suvalgyti apie 10–30 g lašinių. Kai kurie mokslininkai pataria mažą lašinių bryzelį atsipjauti kiekvieną rytą. Tokiu būdu visai dienai pasikraunama energijos. Lašiniai vartojami rūkyti, vytinti ar sūdyti – tai jau skonio reikalas. Juos patariama užkąsti raugintais kopūstais, agurkais, burokėliais bei kitomis antioksidantų turtingomis daržovėmis. Ypač sveika valgyti su česnakais. Tarp kitko Liaudies medicina puikiai žino lašinius ir kaip gydančią priemonę: malšina dantų skausmą (gabaliukas lašinių be odos dedamas tarp dantenų ir skruosto 15–20-iai minučių); anksčiau vaikai kramtydavo lašinius dygstant dantukams, padeda nuo skaudančių sąnarių (nakčiai dėti kompresą, galima sumaišyti su medumi, arba šaukštu druskos, apsukti šiltai), išoriškai naudojamas mastitui gydyti, šlapiuojančiai egzemai gydyti, padeda sumažinti pagirių sindromą.

Mano nuomonė

Man lašiniai vienas iš mėgiamiausių užkandų, nesu didelė mėsos mėgėja tačiau lašinukų niekada neatsisakau. Na ir pati išmėginau jų sudymą. Taigi laukite recepto 🙂

Lašinukų užkandai reikės : 

  • Gerų mėgiamų lašinukų, aš asmeniškai labiausiai vertinu lašinukus su daugiau raumens.
  • Duonos
  • Svogūnų
  • Raugintų agurkėlių
  • Česnako
  • Žolelių ir čili pipirų papuošimui

Gaminame : 

Na receptu tikrai nenustebinsiu, gal tik priminsiu, kad tai ką valgė mūsų senoliai šiais laikais, gali būti stilingai ir gražiai pateikta 🙂

Tikrų tikriausias Drakonų maistas

Dalintis: